עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

בלוג מספר 1

22/03/2019 20:19
אילן יזראילוב

1. למי שייך המידע בלינקדאין של עובד בחברה, לעובד אישית או לחברה?


לינקדאין היא רשת חברתית- עסקית אשר מטרתה לאפשר  קשרים מקצועיים בין אנשים בעלי תחומי עיסוק  דומים. באמצעות שימוש באתר ניתן לאתר משרות רלוונטיות, לשתף בקורות החיים וביכולות המקצועיות של המשתמש וכן למצוא או לשתף מידע בתחומים מקצועיים שונים.

סיפור המסגרת לשאלת שייכות המידע מתאר מקרה בו עובדת בשם סיגל עוזבת את החברה בה הועסקה לטובת חברה אחרת ועל כן מתבקשת על ידי מעסיקה למסור את פרטי פרופיל הלינקדאין שלה מכיוון שזהו נכס של החברה. המעסיק עשוי להעלות טענות שונות אשר גורסות כי המידע בפרופיל העובד שייך לחברה. החברה עלולה לטעון כי פרופיל העובד שייך לה מכיוון שרוב הקשרים העסקיים מבוצעים על חשבון זמן העובד. בנוסף, המעסיק עלול לטעון כי אנשי הקשר השונים התחברו אל העובד במסגרת תפקידו בחברה והארגון עצמו נתן הכשרות שונות בנוגע לתחזוק ומינוף חשבון הלינקדאין.

לפי דעתי על אף הטענות אשר הוזכרו לעיל, המידע של עובד החברה אשר נמצא בפרופיל הלינקדאין שלו וכן קשריו למשתמשים אחרים שייכים רק לו.
הקשרים שהעובד יוצר ברשת זו ותחזוק הפרופיל האישי דורשים עבודה יום יומית אשר נעשית על ידי העובד.
 מאחורי כל כרטיס עומד אדם אמיתי אשר  מזוהה בשמו ובמידע אישי אודותיו. החיבור ויצירת קשרים ברשת החברתית הינם אישיים עם העובד ולא עם החברה שמאחוריה הוא עומד ולא ניתן להבחין בין החברים והקשרים אשר עובד יצר במסגרת עבודתו לבין שאחר חבריו ומכריו מהלימודים או מעבודות קודמות בהן הועסק. 

לסיכום, לדעתי המידע האישי אשר נמצא בפרופיל המשתמש בלינקדאין שייך אך ורק לעובד החברה


2. אילו כלים מבין הכלים שהוצגו במפגש אתם חושבים שכדאי לכם לאמץ ולהשתמש
בהם. לאיזה צורך ומה היתרון ?

לינקדאין - את חשבון הלינקדאין שלי פתחתי זה עתה וביקשתי התחברות מכ-100 חברים על מנת להתחיל להניע את תהליך מציאת העבודה שאבצע בעתיד. הפלטפורמה הנ"ל טובה ומקצועית ואני מקווה שהיא תעזור לי למצוא עבודה וליצור קשרים טובים 

Mendeley- תוכנה נוחה שמאפשרת לארגן בצורה מסודרת ונוחה מאמרים אקדמיים. יתרון בתוכנה זו הוא היכולת לשתף עד 3 אנשים שונים במידע ובמאמרים ויצור רשימת ביבליוגרפיה באופן אוטומטי.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: